Dlaczego warto ćwiczyć z trenerem personalnym?

Dlaczego warto ćwiczyć z trenerem personalnym?

Redakcja

2016-07-27

brak komentarzy

Wierzysz w swoje możliwości i doskonale wiesz, jak powinien wyglądać Twój trening? Dzisiejsza rozmowa z Kamilem Niewiadomskim, trenerem personalnym, przekona Cię do ćwiczeń pod okiem specjalisty.

 

Redakcja: Trening personalny to w Polsce wciąż raczkująca dziedzina…
Kamil Niewiadomski: Niekoniecznie. W końcu zawód trenera istnieje od bardzo dawna. Być może wiele osób kojarzy tę profesję wyłącznie z zawodowym sportem. A przecież trening personalny to usługa dostępna dla wszystkich, szczególnie dla osób początkujących w danej dyscyplinie.

R: Masz dużo pracy jako trener osobisty?
KN: Nie narzekam na brak klientów. Oczywiście bywają nieco gorsze miesiące, np. w okresie letnim, kiedy sporo ludzi rezygnuje z treningu na siłowni i wybiera aktywność na powietrzu. Wtedy sam mam więcej czasu na własną rekreację – jeżdżę rowerem, spaceruję z psem. Najwięcej pracy mam jesienią. Coraz więcej osób chce pozostać w dobrej kondycji, ale nie odpowiada im aura na zewnątrz – deszcz, chłodny wiatr, śnieg. Wtedy wykupują karnet na siłownię…

R: …i spotykają tam Ciebie?
KN: Tak. Pracuję jako trener na siłowni. Tam pomagam osobom, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia ze sprzętami do ćwiczeń. Przekazuję im podstawowe rzeczy dotyczące treningu i bezpieczeństwa. Wiele z tych osób pyta mnie o indywidualne treningi. To jedno z miejsc, w których zdobywam swoich stałych klientów.

R: Gdzie jeszcze pozyskuje Pan klientów?

KN: Najwięcej klientów zdobywam pocztą pantoflową. Znajomi polecają mnie swoim znajomym i tak to się kręci. Niedawno założyłem również profil na stronie LepszyTrener.pl. Od tamtej pory pojawiło się sporo chętnych osób.

R: Znaleźli tam Twoją ofertę?

KN: Tak. Mam tam swój profil – wizytówkę. Użytkownicy zyskują dostęp do mojej oferty, a przy okazji mogą dodawać opinie o moich treningach. Bardzo przydatna rzecz, szczególnie dla trenerów, którzy nie mają czasu albo środków na inne korzystanie z innych form marketingu internetowego. Naprawdę warto tam zajrzeć (więcej informacji TUTAJ – przyp. red.)

R: Jak przekonałbyś naszych czytelników do wspólnych treningów?
KN: Powiedziałbym im, że kondycja fizyczna naszego ciała to jeden z filarów zdrowia. Kiedy ją zaniedbujemy, nasza naturalna równowaga zostaje zachwiana. Przez to zaczynamy chorować, czujemy się wiecznie zmęczeni i niezadowoleni z życia. Przestajemy wyglądać atrakcyjnie. Dla wielu osób wygląd to najważniejszy argument. Ja pomagam im osiągnąć tę równowagę znacznie szybciej i w o wiele bezpieczniejszych warunkach.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Sport