Motywacja do ćwiczeń

Motywacja do ćwiczeń

Redakcja

2016-07-27

brak komentarzy

Chcesz rozpocząć nowy etap w życiu, w którym odżywiasz się zdrowo i regularnie ćwiczysz? Pragniesz zmian, ale obawiasz się, że z konsekwentnym działaniem nie będą miały za dużo wspólnego? Dziś pokażemy Ci skuteczne sposoby na pobudzenie wewnętrznej energii i własnej motywacji, by osiągnąć zamierzony cel. To co, zaczynamy?

Stawiaj krótkoterminowe cele

Czy wiesz, że wyznaczanie sobie tygodniowych celów pozwala zdecydowanie bardziej wytrwać w naszych postanowieniach? Jednocześnie ich realizacja jest łatwiejsza, a to w konsekwencji działa na nas motywująco. Oczywiście dłuższy plan treningowy ma znaczenie, lecz w przypadku gdy nie zobaczymy rezultatów, możemy się szybko zniechęcić. Niestety człowiek z natury jest niecierpliwy, dlatego krótsze cele determinują nas bardziej do sukcesu.

Porzuć rutynę

Pamiętajmy, by często zmieniać układy i ćwiczenia. Zróżnicowany trening to podstawa. Nic nie motywuje do działania tak silnie jak nowe wyzwania, dlatego uczmy się nowych „ruchów”. Może to również czas na nabycie nowych umiejętności? Największym przeciwnikiem motywacji i entuzjazmu z ćwiczeń jest monotonia i nuda. Możemy również zmieniać czas wykonywania treningu. Dzięki temu poczujemy przypływ nowej energii.

Sportowe środowisko

Otaczajmy się ludźmi, dla których sport jest równie ważną częścią dnia – nic tak nie motywuje do działania jak wsparcie bliskich. W międzyczasie oglądajmy programy poświęcone aktywności, zgłębiajmy tajniki zdrowego gotowania, szukajmy motywacyjnych cytatów, które w chwilach słabości popchną nas do dalszej pracy. Im więcej będziemy wiedzieli o ćwiczeniach, to podejdziemy do ich realizacji w sposób świadomy.

Znajdź partnera treningowego

Trening z koleżanką, kumplem czy chłopakiem to dobra opcja na przetrwanie tych dni, w których motywacja nam spada i czujemy się kiepsko. Dzięki drugiej osobie możemy odzyskać utracone siły. Gdy jednak pragniemy wybrać profesjonalistę jako naszego treningowego partnera, warto sprawdź co przygotował dla nas portal LepszyTrener.pl. Miejsce skupia wszystkich trenerów i instruktorów w danym mieście, oferuje zapisy online oraz daje możliwość wygłoszenia własnej opinii po treningu. Warto!

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 164 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Sport