Jak przygotować się do wizyty u ginekologa?

Jak przygotować się do wizyty u ginekologa?

Redakcja

2017-08-16

brak komentarzy

Badanie ginekologiczne jest jednym z tych, które zwłaszcza przed początkową wizytą u tego eksperta spowodować może obawy. Jako mimo wszystko, że każda kobieta po 18. roku życia może systematycznie odwiedzać ginekologa w zamiarze kontrolowania stanu własnego organizmu, należy go wystrzegać się. By opanować lęk przed wizytą, należy się do niej stosownie naszykować. Teraz opiszemy, jak prezentuje się badanie ginekologiczne oraz co wykonać, by jest więcej wygodne.

Badanie poprzedzone jest konsultacją z specjalistą. To rozmowa, w której specjalista zapyta między innymi o cykl miesięczny – jego zaczęcie, systematyczność, czy także obfitość krwawienia itp. Rozmowa odnosić się do może także rozplanowywania ciąży, środków antykoncepcyjnych, czy także pozostałych aspektów powiązanych z intymnymi partiami kobiecego ciała. Potem specjalista poprosi o skomponowanie się do eksperymenty, a zatem zdjęcie niższej partii odzież oraz przejście na fotel ginekologiczny. Badanie organizowane jest z wykorzystaniem wziernika, który umożliwia poszerzyć powłokę pochwy oraz dopłynąć lekarzowi głębiej, by zbadać jajniki, czy także szyjkę macicy. Czasem w jego czasie specjalista wykonuje także USG dopochwowe, albo także pobiera cytologię, a zatem wymaz z pochwy. Właściwie, badanie jest bez bólu. Pacjentka może czuć wyłącznie łagodny dyskomfort oraz ucisk poprzez szybką minutę. Specjalista musi także wykonać badanie gruczołów mlekowych.

Jak się wykonać do wizyty?

Głównie, zaleca się zatroszczyć się o pasujący ubiór – zwłaszcza, że dla licznych kobiet wymóg rozebrania się jest problematyczne. Wyborem może okazać się na przykład założenie spódnicy, czy także tuniki – zdjęcie bielizny w tym kwestii nie wywoła odsłonięcia pupy oraz zagwarantuje dużo większy luksus psychiczny. Naturalnie, przed badaniem należy się także podmyć – zazwyczaj trzeba to wykonać choćby w samej przychodni, gdzie pacjentkom udostępnia się łazienkę.

Dodatkowo, do ginekologa wybrać się opłaca się w dni, gdy nie pojawia się krwawienie miesięczne, które uniemożliwia na przykład zorganizowanie cytologii, czy także odrębnych takiego rodzaju analiz oraz może okazać się krępujące. Na dokładkę, przed wizytą opłaca się oznajmić sobie podstawowe wiadomości na temat okresu miesięcznego – wiek, w którym wystąpiło początkowe krwawienie, średnią długość procesu, czy także oznajmić sobie wszelkiego typu dysfunkcje z nim powiązane. Podstawowe a, by się odprężyć, ze względu na to że stresujące sytuacje może utrudnić zrobienie samego eksperymenty oraz spowodować, że jest ono więcej niekomfortowe.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 137 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie