Poznaj właściwości lecytyny

Poznaj właściwości lecytyny

Redakcja

2016-07-27

brak komentarzy

Wszechstronna substancja obecna we wszystkich komórkach ciała. Lecytyna, bo o niej mowa, bierze udział w procesie przemiany materii, pomaga na osłabione włosy i paznokcie, a przy tym pozytywnie wpływa na pracę układu nerwowego. Niemniej jednak, najczęściej jest określana mianem „paliwa dla mózgu”. Dlaczego? Przekonaj się, czytając nasz artykuł!

Co warto wiedzieć o lecytynie?

Jak wspominaliśmy na początku, lecytyna ma swoje stałe miejsce w każdej komórce ciała. Jej skład jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe oraz cholinę, która pozytywnie wpływa na woreczek żółciowy i wspiera usuwanie toksyn z organizmu. Jednocześnie cholina, zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, korzystnie wpływa na pracę mózgu i poprawia pamięć.

Gdzie znajdziemy lecytynę w pożywieniu?

Niestety zawartości lecytyny w produktach spożywczych są niewielkie, lecz jej cennymi źródłami są żółtka jaja kurzego, soja, rzepak, orzechy ziemne i włoskie, kiełki pszenicy oraz pełnoziarniste pieczywo. Zdecydowanie warto dołączyć te składniki do codziennej diety.

Lecytyna na pamięć

Wśród licznych funkcji lecytyny jej najważniejszy wpływ ukierunkowany jest na układ nerwowy. Dlaczego? Okazuje się, że cholina bierze udział w przekazywaniu impulsów nerwowych do mózgu. Co więcej, wiele suplementów na bazie lecytyny zwiększa zdolność zapamiętywania i poprawia koncentrację. Substancja jest szczególnie rekomendowana uczniom, studentom bądź osobom pracującym umysłowo. Dzięki temu nauka idzie szybciej, a my sami lepiej radzimy sobie ze stresem. Warto również dostarczyć dawki lecytyny przed egzaminem – poprawa kondycji mózgu gwarantowana!

Dla seniorów

Lecytyna jest rekomendowana także dla seniorów, którzy ze względu na wiek uskarżają się na pogorszenie pamięci. Dzięki wzmocnieniu komórek nerwowych, polepszona zostaje zdolność do zapamiętywania. Warto również wiedzieć, że substancja jest jednym ze składników preparatów dla osób chorych na Alzheimera.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie